فارسی

دوربین مدار بسته | مزایای استفاده از دوربین مدار بسته در خانه

در مواقعی که خودتان در صحنه نیستید و می خواهید اتفاقاتی که در حال وقوع هستند را تماشا کنید، دوربین های مداربسته می توانند به شما در حفظ آرامش و خونسردیتان کمک کنند. به دلایل مختلف مراقبت ویدیویی به شما امکان دیدبانی و ثبت وقایع اتفاق افتاده در داخل یا اطراف یک مکان خاص را می دهند.
قبل از اینکه برای خریدن دوربین مداربسته هزینه ای پرداخت کنید ابتدا لازم است به این فکر کنید که با این تجهیزات امنیتی می خواهید چه چیزهایی را تماشا کنید یا اینکه مقصودتان از تماشای آنها چیست؟ شاید تعداد دوربین هایی که شما باید نصب کنید اولین سوالی باشد که به ذهن برسد.
 آیا شما می خواهید تنها مراقب یکی از اتاق های خانه باشید یا اینکه نیاز به دیدبانی تمام قسمت های آن هستید؟ آیا شما علاوه بر تماشای اتفاقات جلوی درب ورودی خانه، می خواهید اتفاقات جلوی درب حیات را نیز تحت نظر داشته باشید؟ اگر هدفتان تنها دیدن فضای داخلی یک اتاق باشد برای این کار فقط یک دوربین کافیست اما برای تحت نظر داشتن اماکن دیگر خانه به سیستم گسترده تری از دوربین های مداربسته نیاز است.

استفاده از دوربین مداربسته در منزل مزایای زیر را دارد:
1.حفاظت از اموال و دارایی ها در طول روز
2. کنترل و نظارت بر کودکان ازیک اتاق ومحل دیگر
3. حفاظت از پارکینگ و نقاط حساس
4.کنترل از راه دور محلی که امکان دسترسی سریع وجود ندارد
5. زیر نظر داشتن افراد مسن،حیوانات خانگی و...
6.جلوگیری از فعالیت جنایی و نظارت بر اموال  در اطراف خانه

حتی قوی ترین حفاظ ها و موانع بیرونی  بکار گرفته شده در حفاظت های بیرونی قادر نیستند به طور دائمی از نفوذ مهاجمین پیشگیری کنند. حقیقت این است که محافت های بیرونی بعضا چندان هم موثر نیستند و اگر سارقان فرصت لازم را داشته باشند در زمان مناسب می توانند از موانع عبور کرده و به مقصود خود برسند.
دوربین های مدار بسته طی سالیان اخیر کمک می کند امکان سرقت و تعدی به اموال مان را کاهش داده و در طول شبانه روز و حتی زمانی که در منزل نیستیم از اموالمان مراقبت کنیم.
اما نکته ای که قبل از نصب هرگونه دوربین مداربسته در داخل خانه باید مد نطر قرار دهید آگاهی داشتن کامل از قوانین مربوط به استفاده از آنهاست (خصوصا در مورد دوربین های کوچک و مخفی از دید مردم). در اکثر کشورها هر شخصی که بخواهد تصویر یا صدایی در یک مکان خاص ضبط کند باید به افرادی که در آن ناحیه قرار داشته و یا تردد می کنند به نحوی در این مورد هشدار دهد. به عنوان مثال، اگر مکالمه تلفنی شخصی را بدون اطلاع دادن به او ضبط کنید کار غیرقانونی انجام داده اید. این امر حتی هنگامی که شما در درون یکی از اتاق های خانه خود دوربینی نصب کرده و بدون اطلاع دادن به افراد تصویر آنها را ضبط می کنید، صادق است و در حقیقت شما با این کار مرتکب نقض قوانین می شوید. در اینگونه موارد، اگر شخصی دوربینی پیدا کند که سابقا از وجود آن مطلع نبوده و از شما شکایت کند، شما مشمول جریمه خواهید شد.
 
 

08 دی 1393 نام و نام خانوادگي 1889
0 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020