فارسی

رزولوشن در دوربین های مدار بسته چه تاثیری دارند؟

رزولوشن یا تفکیک پذیری تصویرآلمانی است که از طریق آن میزان تشخیص جزئیات در تصاویر را محاسبه می کنند.
رزولوشن تصویر مهمترین عامل مشخص کننده جزئیات تصویر می باشد. وقتی شما با یک تصویر نقشه بیتی مثل تصویری که با یک دوربین عکاسی دیجیتال ذخیره شده، کار می کنید در واقع مشغول کار کردن بر روی پیکسل ها هستید. یک پیکسل (مخفف picture element ) کوچک ترین جزء اطلاعاتی یک تصویر کامپیوتری یا هر تصویری است که در نهایت بصورت مجموعه ای از پیکسل ها (بصورت چند رنگ یا تک رنگ ) تصویر شما را بر روی کامپیوتر یا تلویزیون و... ساخته اند.
در دوربین های مداربسته آنالوگ که نوع رایجتر از دوربین های مداربسته هستند رزولوشن تصویر از طریق واحد تیوی لاین TVL نشان داده می شود. این تفکیک پذیری میتواند در عمل تا 720TVL باشد. البته ممکن است دوربین هایی با رزولوشن بالاتر از 720 نیز ساخته شوند اما بالاترین رزولوشن قابل انتقال از طریق سیستم آنالوگ بر روی 720 TVL محدود خواهد بود.
اگر نیاز به تصویر صاف و دقیق دارید، دوربین های بالای 600TVL را انتخاب کنید هر چند فاکتور های مهم دیگری مانند میزان لوکس، WDR و ... در تصویر دریافتی از دوربین تاثیر گذار هستند.
وقتی دوربین ها تصاویر را دریافت می کنند، آن را از طریق کابل به DVR می فرستند. در DVR، تصاویر از حالت آنالوگ به حالت دیجیتال تبدیل می شوند تا هم روی هارد ذخیره شوند و هم از طریق مانیتور نمایش داده شوند. این مهمترین بخش زنجیره ی دریافت و ذخیره ی تصاویر در دوربین های مدار بسته است.
بهترین دوربین ها با بالاترین کیفیت هم در صورتی که از یک DVR با توانایی تبدیل پایین استفاده شود نمی تواند تصویر خوبی به شما بدهد. DVR ها دو مدل رزولوشن پرکاربرد دارند : D1 , Cif
با دوربین های آنالوگ و استفاده از DVR شما نهایت تصاویر D1, 4Cif, 2Cif ,Cif خواهید داشت که ممکن است بتوانند نیازهای شما را برآورده کنند. ولی اگر نیاز به رزولوشن بالاتری دارید باید دوربین های آی پی را در نظر بگیرید و از آنها استفاده نمایید.
دوریبن های مداربسته آنالوگ دارای محدودیت رزولوشن تصویر تا نهایتا WD1 هستند. از این رو رزولوشن ضبط دستگاه های DVR نیز بالاتر از این مقدار در نظر گرفته نمی شود.
در صورتی که نیاز به کیفیت ضبط بالاتر از WD1 داشته باشید بهتر است از سیستم مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال استفاده کنید. 

07 دی 1393 نام و نام خانوادگي 1873
0 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020