فارسی

امروزه دوربین های مداربسته با توجه به کاربردهای مختلف و حساسیت محل مورد نظر در شکل ها و صورت های مختلف طراحی و ساخته شده است.
دوربین مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود. این کار در دوربین های مداربسته به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت میگیرد. این حسگر میتواند یکی از انواع CCD یا CMOS باشد.
در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده میشود. به همین دلیل این دوربین ها از سادگی زیادی برخوردارند و بسیار کم هزینه هستند.
سیگنال های ارسال شده توسط دوربین برای ساده سازی مطابق یکی از استانداردهای تلویزیونی رایج PAL یا NTSD به دستگاه ضبط کننده ارسال میگردد. از این طریق شما میتوانید دوربین آنالوگ را به طور مستقیم به تلویزیون خود وصل کرده و تصاویر آن را ببنید.
دوربین های مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستم های مداربسته را تشکیل می دهند که امروزه رفته رفته در حال از رده خارج شدن هستند.
اگر شما بدنبال سیستم امنیتی هستید که محل کار یا منزل خود را نظاره کنید، یکی از تصمیماتی که باید بگیرید انتخاب میان دوربین آنالوگ و دیجیتال است. دوربینهای آنالوگ بر اساس داده‌های ویدوئی کار می‌کنند مانند تلویزیون یا دوربین فیلم برداری و یا مانیتور کامپیوتر.
درمقابل دوربین های مدار بسته آنالوگ دوربین های مدار بسته دیجیتال قرار دارند که در اینجا به تفاوت برخی از آنها اشاره می کنیم:
دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته دیجیتال به لحاظ کاربرد مشابه هستند.
 
اما تفاوتهای دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال عبارت اند از :

  • اولین دوربین مداربسته آنالوگ در سال 1942 توسط شرکت زیمنس طراحی و به کار گرفته شد و اولین دوربین مداربسته دیجیتال در سال 1996 توسط شرکت Axis.

  • دوربین مداربسته آنالوگ تصاویر را به صورت خط های افقی ارسال میکنند که با آن تی وی لاین میگویند و دوربین های مداربسته دیجیتال تصاویر را به صورت مربع ارسال میکنند که به آنها پیکسل میگویند.

  • تراکم پیکسل های دوربین مداربسته دیجیتال بیشتر از خط های ارسالی دوربین مداربسته آنالوگ میباشد.

  • دوربین مداربسته دیجیتال امکانات بیشتری را برای پردازش تصاویر و اعمال تنظیمات فراهم میاورد.

  • دوربین های مداربسته دیجیتال از کابل شبکه برای ارسال تصویر و صدا بهره میگیرند و دوربین مداربسته آنالوگ از کابل کواکسیال.

  • قیمت هر دوربین مداربسته دیجیتال در کمترین حالت 6 الی 7 برابر دوربین مداربسته آنالوگ میباشد.

19 بهمن 1393 نام و نام خانوادگي 1789
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020