فارسی
شاید تا به حال نام دوربین های PTZ، Speed Dome، Fast Dome و ... به گوشتان رسیده باشد تمام این نامها برای دوربین های مداربسته گردان رواج دارد.
دوربین مداربسته گردان در واقع دوربینی است که قابلیت گردش در جهت های متفاوت را دارا می باشد همچنین این دوربین ها می توانند در زاوایای خاص کار زوم کردن روی تصویر را انجام دهند.
برای دوربین های گردان معمولا از پایه های گردان هم استفاده می کنند این نوع پایه به خاطر استقامتی که دارد می تواند وزن دوربین گردان را تحمل کند و دوربین نصب شده روی آن هم  می تواند حرکت دو حالته و هم می تواند حرکت چهار حالته داشته باشد. دوربین گردان دو حالته را به نام پن و دوربین گردان چهار حالته را به نام پنتلیت می شناسند.
این دروبین های برای پوشش امنیتی در تمامی جهات به هیچ عنوان مناسب نیستند. چراکه تنها یک جهت را در هر لحظه پوشش می دهند.
کاربرد اصلی دوبین های دام برای نظارت محیطهای وسیع مانند سوله هاست. استفاده از این دوربین ها به یک اپراتور نیاز دارد و در صورتی که در محل کسی برای تنظیم و مانیتورینگ دوربین حضور نداشته باشد دوربین تنها نقش یک دوربین عادی را بازی خواهد کرد.
دوربین های گردان دارای قابلیت های خاصی نسبت به دوربین های ثابت هستند. یکی از این قابلیت های، قابلیت تعریف تعداد مشخصی Preset برای دوربین است .
Presetها در واقع مکان هایی زاویه ای برای دوربین هستند که محلی خاص از دید دوربین را مشخص می کنند. شما می توانید از طریق تعریف Preset برای دوربین و مشخص کردن زمان ایست در هر Preset یک برنامه نظارتی برای دوربین مشخص کنید.
با توجه به دارا بودن قابلیت زوم مکانیکی، این دوربین ها میتوانند زاویه دیدی متغییر داشته باشند. زاویه دید این دوربین ها را معمولا تنها با توجه به میزان بزرگ نمایی آنها نشان می دهند و برای اطلاع از نوع  لنز متغییر نصب شده بر روی دوربین باید به کاتالوگ تخصصی دوربین مراجعه کرد.
19 بهمن 1393 نام و نام خانوادگي 1730
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020