فارسی

امروزه در مراكز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محیط و نظارت بركار كاركنان یا كـارگران در جـهت كنترل و مدیـریت بهـتر و كارآمـد‌تر بـه وفـور از سیستمهای تـلویزیونی و دوربین مـداربسته استفاده می‌ کنند. این سیستمها به عنوان سیستمهای كنترل تصویری نیز نامیده می‌شوند.
 از این سیستمهای دوربین مداربسته در محلهایی مانند بانكها ـ ادارات ـ دانشگاهها ـ كارخانجات ـ فروشگاههای بزرگ ـ فروشگاههای فروش اجناس گرانقیمت مانند طلافروشیها ـ در سوپرماركتهای بزرگ و در كنترل ترافیك خیابانها و چهارراه‌ها برای ثبت وقایع و تحت کنترل قرار گرفتن کلیه رفت و آمد ها بصورت غیر فیزیکی استفاده می گردد.
اصطلاح دام (Dome) به معنای گنبد است. همانطور که از معنای نام این دوربین ها واضح است اصطلاح دام به شکل بدنه این دوربین ها دلالت دارد.
دوربین های دام عموما کاربردهای غیر صنعتی دارند. بدنه این دوربین ها معمولا مقاومت زیادی در برابر شرایط بد آب و هوایی ندارد بنابراین استفاده از آنها محدود به محیطهای مسقف اداری، تجاری یا مسکونی می شوند.
دوربین های دام از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وریفوکال (Varifocal Lens) تقسیم می شوند. دوربین های دام با لنز ثابت معمولا با لنز 2.8میلیمتر (~85 درجه) یا 3.6(~70 درجه) میلیمتر ساخته می شوند و دوربین های دام وریفوکال معمولا لنز 3-9(~35 تا 80 درجه) میلیمتر یا 2.8-12 (~25 تا 85 درجه) میلیمتر دارند.
این دوربین های در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و انالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارد.
دوربین ها ی مدار بسته سقفی معمولاً در سیستم های حفاظتی و مراقبتی در رستوران ها ،لابی هتل ها،انبارکالاها ، مغازه ها ومحیط های تجاری و بازرگانی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

13 دی 1393 نام و نام خانوادگي 7 
12345
0 رای
19 بهمن 1393 نام و نام خانوادگي 1640
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020