فارسی
دوربین های مدار بسته دیجیتال به نسل  جدید دوربین های مدار بسته گفته می شود که معمولا از پروتکل های تحت شبکه برای انتقال تصویر استفاده می کنند در ابتدا مزایای چندانی نداشتند  و در مقایسته با دوربین های مداربسته آنالوگ چندان مورد استقبال قرار نگرفتند اما به مرور زمان این دوربین ها از مزایای بیشتری برخوردار شدند وجایگاه خود را در بازار دوربین های مدار بسته بدست آوردند.
شرکت اکسیس (یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین مداربسته جهان) در سال 1996 اولین سری از دوربین های دیجیتال خود را راهی بازارهای این محصولات نمود.
امکان اتصال مستقیم دوربین ها مداربسته دیجیتال  به شبکه های کامپیوتری و دریافت تصاویر در شبکه سبب شده است  این نوع دوربین ها، دوربین مداربسته شبکه یا IP نامیده می شوند.
دوربینهای دیجیتال نسبت به دوربینهای آنالوگ  از مزایای زیادی برخوردار اند . یکی از بزرگترین مزایای دوربین های دیجیتال کیفیت تصویر نامحدود آنهاست. دوربین های مداربسته دیجیتال از نظر تئوری هیچ محدودیتی برای روزولشن تصویر خود ندارند. در حال حاضر دوربین های با روزولوشن تا 10 مگا پیکسل تولید می شوند ، اما در ایران استفاده از دوربینهای 5 مگا پیکسل متداول شده است.
این دوربین ها مزایای دیگری نظیر استفاده از برنامه های پردازش تصاویر و انعطاف پذیری بالا در اجرای سیستم مداربسته نیز دارا می باشند .
قیمت دوربین های دیجیتال در بازار ایران نسبت به دوربین های آنالوگ بسیار گران می باشد از این رو مصرف کنندگان در بسیاری موارد به دلیل شرایط قیمتی دوربین های آنالوگ را ترجیح می دهند این در حالیست که کیفیت دوربین های دیجیتال به مراتب بهتر است.
19 بهمن 1393 نام و نام خانوادگي 1594
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020