فارسی
برای ورود به هر شغل و موفقیت در آن باید از ادبیات و اصطلاحات مرسوم درآن رشته سر دربیاورید . اصطلاحات متداول هر رشته در واقع زبان مشترک فعالین آن حرفه است که به وسیله آن به تبادل اطلاعات و گفتگو می پردازند.
دوربین مداربسته به عنوان یکی از حرفه های تخصصی اصطلاحات ویژه ای دارد که هنگام ورود به این حرفه و چه هنگامی که به عنوان یک فرد عادی قصد خرید و نصب یک سیستم دوربین مداربسته را دارید باید با آنها آشنا باشید. در این گزارش شما را با 7 اصطلاح مرسوم دوربین های مداربسته آشنا می کنیم:

1.رزولوشن تصویر : 
معیاری برای  اندازه گیری وضوح تصویر می باشد . رزلوشن ها  به دو دسته رزولوشن افقی و عمودی تقسیم میگردند . به حداكثر خطوط افقی قابل تشخیص رزولوشن عمودی و به حداكثر خطوط عمودی قابل تشخیص رزولوشن افقی می گویند .

2.بک فکوس  BACK  FOCUS:
تنظیم مکان لنز در رابطه با سنسور CCD در دوربین را گویند.

3.BLC
 مکانیزم BLC یکی از مکانیزم های اصلاح کننده مشکل اختلاف سطح نور در محیط های مختلف است. در این مکانیزم قسمت های پر نور تصویر نادیده گرفته می شوند. و از این طریق امکان گرفتن تصویر در قسمت های کم نورتر تصویر به وجود خواهد آمد.
 
4.DARK CURRENT 
نشت سیگنال از CCD در نبود نور که ایجاد نویز (dark noise) می کند را گویند.
 
5.IP66
 در ابتدا باید بدانید که استاندارد IP یک استاندارد برای نشان دادن امکان نفوذ اب و اجسام در تجهیزات الکتریکی است.
دوربین های IP66 دوربین هایی هستند که بدنه آنها امکان ورود آب و گرد غبار را به داخل دوربین نمیدهد. این دوربین های معمولا بدنه ای فلزی دارند. در صورتی که دوربین واقعا دارای استاندارد IP66 باشد شما میتوانید بدون نگرانی آن را آب بشویید.

6.SMEAR 
خطوط عمودی به صورت نویز در محل های بسیار روشن تصویر حاصل از CCD را شامل می شود.
 
7.OSD Menu
 on screen display و به معنای نمایش بر روی تصویر است. دوربین های دارای منوی OSD به شما قابلیت انجام تعدادی از تنظیمات اضافی را در طول نصب دوربین می دهند.
از طریق منوی OSD شما می توانید رنگ و نور دوربین را تنظیم کنید. قسمت هایی از صفحه را که میل ندارید ضبط شوند پوشش گذاری کنید و یا قابلیت هایی مثل AGC، BLCو WDR را خاموش یا روشن کنید.
19 بهمن 1393 نام و نام خانوادگي 1592
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020