فارسی

دوربین مداربسته | دوربین های مداربسته ضد آب

اصطلاح ضد آب به صورت کلی معنایی بسیار گسترده دارد و برای محصولات گوناگونی از ساعت و تلفن همراه گرفته تا لباس های غواصی مورد استفاده قرار می گیرد. این اصطلاح می تواند در مورد طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار گیرد. در واقع نمی توان هیچ پوششی را به طور مطلق در مقابل آب نفوذ ناپذیر دانست. اما می توان درجه مقاومت آنها در مقابل نفوذ آب را بررسی کرد. 
در دوربین های مدار بسته این مقاومت از طریق استاندارد IP مورد بررسی قرار میگیرد. این استاندارد مشخص میکند هر پوشش تا چه اندازه ای می تواند در مقابل نفوذ آب محافظت شود. دوربین های ضد آب به طور عمومی IP بالاتر از 65 دارند. پوششی با این درجه از مقاومت می تواند از نفوذ آب باران به دوربین جلوگیری کند. دوربین های مداربسته ضد آب مانند دوربین های تخصصی فیلم برداری زیر آب که معمولا در ساخت مستند های زیر دریا مورد استفاده نمی توانند درآب معلق بمانند. اما این دوربین ها در مقابل آب باران و حتی شستشو از اطراف مقاوم هستند.
استاندارد ingress protection) IP) یک استاندارد بین المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکتریکی در مقابل نفوذ ذرات خارجی و آب است.
 سیستم درجه بندی IP از همین حروف به همراه یک عدد دو رقمی تشکیل شده است. هر یک از این ارقام نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه در مقابل یک عامل است. رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجی به بدنه را نشان میدهد. رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مایع مانند آب به بدنه را نشان میدهد.دوربین های مداربسته ای ای که IP67 دارند دارای نفوذ پذیری بسیار بالایی هستند وحتی این دوربین های را می توان در آب غوطه ور کرد بدون اینکه آسیبی ببینند.

15 دی 1393 نام و نام خانوادگي 2046
0 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020