فارسی

راهنمای انتخاب لنز مناسب برای دوربین های مداربسته

شرکت های مختلف تولید دوربینهای مدار بسته بنا به نیاز مشتریان نسبت به داشتن دید مناسب از محیط خود وادار به ساخت لنزهای متغیرشده اند تا در هر شرایط محیطی بتوان دید.
موقع خرید شما با در نظر گرفتن محیط و نیاز هایتان  باید نوع دوربین مداربسته آنالوگ بودن یا دوربین مداربسته تحت شبکه بودن دوربین را مشخص نمایید, معمولا برای کارهای نظارتی از دوربین آنالوگ بیشتر استفاده می شود و برای موارد حفاظتی از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده می کنند.
همانطور که می دانید برای همه دوربین های ذکرشده لنزها در اندازه های متفاوتی در بازار موجودند. در همه دوربین‌ها و همینطور دوربین‌های مداربسته، «حسگر تصویر یا ccd» نور را توسط لنز دریافت و تبدیل به پالس‌های الکتریکی می‌کند و تحویل پردازنده اصلی دوربین می‌دهد. پردازنده نیز پالس‌ها را تحلیل و تبدیل به تصویر قابل رویت می‌کند.
اگر نور مناسبی به ccd نرسد دوربین نمی‌تواند تصویر مناسبی ارائه بدهد. یعنی اگر از یک لنز بی کیفیت استفاده کنید تصویر مناسبی نخواهید داشت.
لنزهای موجود دربازارکشور عبارت اند از:
1-لنز واید(wide)
فاصله کانونی کمتر و تصویر عریض تری نسبت به لنزهای دیگر دارند
2-لنز تله(tele)
این لنز ها فاصله کانونی بیشتری نسبت به سایر لنزها دارند و از ظاهر کشیده تری برخوردارند
3-لنز نرمال(normal)
این لنز ها زاویه دید 50 الی 55 درجه را دارا می باشند.
همچنین لنزها در اندازه های متفاوتی در بازار موجودند. که متداولترین آنها لنزهای 4.3 ، 6 ، 8 ، 12 و یا 16 میلیمتری هستند.
با توجه به کیفیت تصاویری که لنزهای مختلف نشان می دهند واضح است لنز 4.3 میلیمتری ، برای دید کاملتر به کار می رود و برای دید بهتر باید این لنز را انتخاب کنیم. هرچه به لنز 16 میلیمتری پیش می رویم زوم بیشتر شده و دامنه دید کمتر می شود.
بهتراست برای انتخاب لنز مناسب برای دوربین مداربسته تان نظرکارشناسان خبره این امر بهره بگیرید.

15 دی 1393 نام و نام خانوادگي 1917
0 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020