فارسی

دوربین مداربسته | نصب دوربین های مدار بسته از چه اصولی تبعیت می کند؟
 

برای نصب دوربین های مدار بسته باید یک سری نکات را رعایت کنید و از اصول کلی این کار آگاه باشید در غیر این صورت وقت و هزینه خود را به هدر خواهید داد.

  • موقع  مشخص کردن محل نصب دوربین‌های مدار بسته به چندین نکته باید توجه داشته باشید. نصب دوربین در محیط‌های کم نور به هیچ عنوان مناسب نیست. در صورتی که  از یک دوربین دید در شب برای یک محیط تاریک استفاده می کنید باید بدانید که این دوربین‌ها در محیط‌های تاریک تصویررا به صورت  سیاه و سفید نمایش می دهند. هرگز دوربین را مستقیما در جهت نور خورشید و یا لامپ‌های پر نور قرار ندهید. 

  • انتخاب و استفاده از کابل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته 
       کابل مینی کواکسیال نوع استاندارد و صنعتی کابل است که در نصب دوربین مدار بسته مورد استفاده می شود.

       این کابل که از یک مغز کواکسیال و دو رشته قرمز و مشکی جهت تغذیه دوربین تشکیل شده است باعث سهولت در نصب دوربین        می شود.

  • حالا زمان رساندن برق یا منبع تغذیه به دوربین است ,این کار با در نظر گرفتن محیط پرژه باید انجام شود وسعی کنید در رساندن سیم منبع تغذیه به دوربین فاصله را هر چه می توانید کوتاه تر انتخاب کنید. 

  • مشخص کردن مکان های ورود و خروج
     مشخص کردن و ایجاد پوشش مناسب تصویر در مکانهای ورود خروج جهت نصب دوربین مدار بسته بسیار مهم است که می بایست      در طراحی و جا نمایی دوربین ها باید به آن توجه شود.
  • باید برای سیم‌کشی در قسمت‌های مختلف برنامه داشته باشید به طوری که کمترین مقدار سیم مصرف شود و همچنین طول سیم‌ها از حد استاندارد فراتر نرود چون موجب تضعیف سیگنال‌های تصویر خواهد شد. هرگز سیم‌های انتقال دهنده سیگنال‌های ویدئویی را از کنار سیم‌های جریان بالا عبور ندهید و حداقل فاصله 12 سانتی‌متر را در این مواقع رعایت کنید. طول کابل هر دوربین نباید از 400 متر بیشتر شود همچنین سعی کنید از کابل‌های کیفیت بالا برای انتقال تصاویر استفاده کنید. 
  • تامین انرژی مورد نیاز دوربین های مداربسته با ولتاژ DC 
         اکثر دوربین های مدار بسته به وسیله ولتاژ DC 12 ولت تغذیه می شوند مگر در مدلهای خاص که ممکن است نوع و میزان ولتاژ           متفاوت باشد.در نصب دوربین مدار بسته می توان برای هر دوربین از یک منبع تغذیه مجزا استفاده نمود و یا تمام دوربینها را به یک          منبع تغذیه واحد متصل کرد.


 
13 دی 1393 نام و نام خانوادگي 1788
1 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020