فارسی

دوربین مداربسته |تجهیزات جانبی سیستم مداربسته وکاربردهایش
تجهیزات جانبی سیستم مداربسته دسته ای از متعلقات می باشد که توسط آن دوربین مداربسته در محل مورد نظر نصب و تصاویر به اتاق مونیتورینگ انتقال و در مرکز ، قابلیت کنترل برروی دوربین های مداربسته و تصاویر ضبط شده میسر می گردد.

این تجهیزات شامل :لنز ها، کابل ها، منبع تغذیه، کاور و پایه و کانال – داکت پلاستیکی می شود.

در سیستم های مدار بسته اصولا برای بهینه تر شدن پروژه نیازمند دستگاه های دیگری هستیم که در اصطلاح به آن ها لوازم جانبی یا Accessory گویند.

دستگاه های جانبی یا تجهیزات جانبی مداربسته به دوربین و یا دستگاه های ذخیره ساز کمک می کنند تا به بهترین نحو ممکن در محل مورد نظر نصب و از بسیاری موارد محافظت گردند .

دراینجا شما را با بخشی از تجهیزات جانبی دوربین های مدار بسته آشنا می کنیم:

• دی وی آر (DVR)

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording که به اختصار DVR نامیده می شود ، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد . این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند.

دی وی آرها تعداد محدودی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند . دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند . تعداد کانال ها می تواند 8 ، 16 و 32 نیز باشد.

• لنز ها

یکی ازاجزای مهم دوربینهای مداربسته لنزها هستندکه انتخاب نادرست آنها می تواند منجر به محدود شدن نظارت در منطقه مورد نظر شود و خروجی مناسب را ارائه ندهد. لنزهای مختلف، دارای میدانهای دید متفاوت و سطوح مختلف زوم هستند.

• منبع تغذیه 

برای اکثر دوربینها لازم است برق ۲۲۰ ولت شهری به برقی با ولتاژ پایینتر تبدیل شود چرا که ولتاژ ورودی دوربین ها اکثرآ ۱۲ ولت مستقیم و یا ۲۴ ولت متناوب است. به همین دلیل متناسب با توان دستگاه و دوربین می توان انواع مختلف منبع تغذیه تهیه کرد.

• کابل ها 

کابل RG-59 پر کاربردترین کابل مورد استفاده در سیستم های آنالوگ است. این کابل که از نوع کواکسیال بوده و دارای مغزی و شیلد جهت انتقال سیگنال در سیستم آنالوگ است.

کابل CAT-5 or CAT-6 که در سیستم های شبکه مورد استفاده قرار می گیرد کابل ۴ زوجی است جهت انتقال دیتا از مرکزی به مرکز دیگر.

• کانال – داکت پلاستیکی

برای عبور کابل های شبکه از داکت یا کانال های پلاستیکی استفاده می شود. این مسیر از رک تا پریز شبکه می باشد. این کانال ها در اندازه های ۲ ، ۵/۲ ، ۳ ، ۴ ، ۵ ، ۶ و ۹ سانتیمتر عرضه می شوند. طول همه آنها ۲ متر است که اصطلاحا شاخه نامیده می شود. این داکتها از جنس PVC می باشد.

• تراکینگ

جهت پیاده سازی یک سیستم کابل کشی استاندارد می توان از تراکینگ های فلزی استفاده کرد این تراکینگ ها اطراف اتاقها با فاصله مشخص از زمین نصب می شوند و انواع خطوط تلفن ، شبکه ، برق اضطراری ، برق شهری و … درون آنها انتقال داده می شود . انواع پریزهای ( فیس پلیت ) را می توان بر روی این تراکینگ ها نصب کرد . از دیگر خواص آن : ضد نویز بودن ، سادگی نصب و افزایش و جابجایی ساده پورتها و تحمل وزن زیاد کابل ها می باشد.

• کاور و پایه 

نصب همه دوربین ها به استثنای دوربین های دام نیازمند پایه است که می تواند به صورت دیواری، سقفی و یا دکلی تهیه و نصب شود.

 

10 دی 1393 نام و نام خانوادگي 1789
0 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020