فارسی

  سیستم پردازش تصویر دوربین مداربسته | DIS 
 

DIS یا همان Digitall Image System نسخه جدیدی از سیستم پردازش تصویر دوربین مدار بسته  است که توسط کمپانی هایک ویژن ابداع شده و یک SOC (سیستم بر روی چیپ) است که سنسور تصویر جزیی از آن است.
در DIS از نسخه ارتقا یافته سنسور CMOS استفاده شده است. مشکل اساسی سنسورهای قدیمی‌CMOS ، عدم توانایی آنها در ارائه تصاویر مطلوب در فضاهای با نور کم و عدم ارائه قابلیت WDR به دلیل پردازش ضعبف تصاویر بر روی آنها بود برطرف شده است.
DIS یا همان Digitall Image System سری جدید و نوعی پیشرفت در سیستم آنالوگ است. از ویژگی های مهم این سیستم بهره وری انرژی ،کیفیت تصویرو قابلیت بهره وری انرژی است.
همچنین در این سیستم نویز تصاویر بسیار کمتر شده و حتی در فضاهای با نور کم نیز شاهد تصاویر مطلوب تری هستیم.
درحال حاضر بسیاری از کمپانی ها از جمله هایک ویژن، داهوا نیز SOC های اختصاصی DIS خود را عرضه کردند.برخی شرکت ها نام اختصاصی خود را بر روی این تکنولوژی نهاده اند.
دوربین های DIS می توانند از -40 درجه سانتیگراد تا 70 درجه کارکنند و در محیط های خیلی سرد نیز بدون نیاز به هیتر اضافی به کار خود ادامه دهند.  این امر تا حد زیادی قابلیت دوربین را در محیط های با آب و هوایی سخت بالا می برد.
از مهم ترین ویژگی های این سنسور می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 

  • کاردرنور پایین

این سنسور به دلیل وجود قابلیت تخصیص پیکسل و روشنائی خود انطباق پذیر می تواند پیکسل ها را سه برابر سنسورهای 1/4” دریافت کند که به طور مشخصی کارکرد تصویر برداری در محیط های کم نور مانند انبار ها و کریدورها بالا می برد.

  • اسکن پیشرفته

با این گزینه می توان خط کلی تصویر را اسکن نمودن و بنابراین به هنگام گرفتن تصاویری که در حال حرکت هستند از رگه های اضافی دوری نمود و بنابراین جزئیات را با شفافیت بهتر دید.

  • 500TVL

این دوربین ها قادر هستند تصاویر با کیفیت بالایی را ارائه دهند که رزولوشن آنها 500 خط افقی است.

  • درجه حرارت کار

دوربین های DIS می توانند از -40 درجه سانتیگراد تا 70 درجه کارکنند و در محیط های خیلی سد نیز بدون نیاز به هیتر اضافی به کار خود ادامه دهند  این امرتا حد زیادی قابلیت دوربین را در محیط های آب و هوایی خیلی سخت بالا برده است.
  

09 دی 1393 نام و نام خانوادگي 2311
0 رای

نظرات توسط کاربران نگاشته شده است و مسئولیت آن بعهده نویسنده مطلب میباشد.

ارسال نظر شما

Powered by CMSIRAN © 2002 - 2020